Apartmánový dom

Zaria


V apartmánovom dome ZARIA sa nachádza 5 samostatných apartmánov COMFORT.
Zobraziť viac
Apartmánový dom

Vera


V apartmánovom dome VERA sa nachádza 9 samostatných apartmánov COMFORT.
Zobraziť viac

História, tradícieHistória, tradície

Oblasť Liptova je bohatá na kultúrne pamiatky a je charakteristická rázovitou ľudovou architektúrou a folklórom. 

Vlkolínec

VlkolínecJe mestskou časťou Ružomberka. V súčastnosti tu žije 29 obyvateľov v 18 domoch z celkového počtu 55. V roku 1993 bol zapísaný do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, ako unikátny krajinno – sídelný – architektonický komplex. Vzácne stavby – drevená zvonica z roku 1770, rumpálová studňa z roku 1860, múraný barokovo – klasicistický kostol Panny Márie z roku 1875.

 

 

Havránok – archelogická lokalita.

HavránokSídlisko z mladšej doby železnej /300-100 pred Kristom/ V súčasnej dobe prebieha rekonštrukcia časti keltskej osady Kotínov s obetiskom z prvého storočia pred Kristom. Stavby obydlí, obetisko, pec a rôzne predmety boli čiastočne zrekonštruované a tvoria archeologické múzeum v prírode.

 

 

 

Obec Východná

 Východná30 km od  - prvý júlový víkend sa tu každoročne koná známa prehliadka folklórnych súborov a ľudových tradícií. Vystúpenia sú organizované v prírodnom amfiteátri nad obcou. Je to najväčší slovenský folklórny festival. V obci samotnej sa nachádzajú aj mnohé historické pamiatky.

 

 

 

Liptovské múzeum

Pribylina skanzen12km od  – má vlastivedný charakter a zaoberá sa oblasťou celého Liptova, kde sa nachádzajú aj jeho ďalšie pracoviská a expozície. Hlavnou prioritou je starostlivosť o zbierkový fond, ktorý tvorí viac ako 190 tis. zbierkových predmetov.